Menu

Působivé psychologické drama popisuje postupný přerod Arthura Flecka v legendárního komiksového zločince Jokera.

Joker je poměrně nezvyklý komiksový film. Nezaměřuje se totiž na akci, ale přímo na zrod jednoho z nejznámějších padouchů komiksového světa. Věnuje se přitom nejen jeho zhoršující se psychické nemoci, ale také těžkým ránám, které mu tento ponurý svět uděloval. Film se také věnuje sociálním problémům Gothamu a tomu, že pak stačí jenom malý impulz, třeba necitlivé vyjádření, aby se vše zhroutilo. Filmu se ujal režisér Todd Phillips a hlavní role zase Joaquin Raphael Phoenix. Jelikož jde o menší film, vše stojí právě na jeho hereckém výkonu. Nenajdete tu tedy žádné velkolepé scény plné efektů, ale naopak velice silnou atmosféru plnou beznaděje a zoufalství. Tvůrci tohoto zajímavého filmu byli oceněni hned dvěma Oscary, a to pro nejlepšího herce Joaquina Phoenixe a za nejlepší filmovou hudbu od Hildura Gudnadóttira. Více o filmu se samozřejmě dozvíte v naší recenzi níže. 

RECENZE FILMU

Na náš web postupně přidáváme recenze z minulých čísel časopisu Gamer247CZ a přidáváme je také do naší databáze recenzí tak, aby jste je vždy snadno našli. I zde přitom zachováváme formát PDF, tak že jde zároveň o malou ukázku toho, jak náš PDF časopis vypadá. Doufáme, že se Vám tato nestandardní podoba bude líbit. Recenzi si můžete přepnout na celou obrazovku, aby se Vám lépe prohlížela. Rádi bychom Vás poprosili, aby jste zanechali komentář (názor, zážitek, vzpomínku) k recenzi, nebo i k samotnému filmu. Pro plnou 4K kvalitu recenze je potřeba recenzi nebo časopis stáhnout. 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

BLACKSHEEPCZ

Šéfredaktor a zakladatel časopisu Gamer247CZ. Hrám a hernímu hardwaru se aktivně věnuji již od roku 2002. Několik let jsem pracoval také v herním průmyslu, nicméně momentálně pracuji v IT a 3D tisku. Průběžně se tedy věnuji herní publicistice, blogování a tvorbě webů. Mám samozřejmě rád sci-fi a fantazy, a to jak ve hrách, tak i v kinematografii či literatuře. Když nehraju, rád čtu zajímavé knížky, poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo seriály a jsem také nadšeným fotografem.